Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument in /home/szkolnas/www/mp13czest.szkolnastrona.pl/includes/config.inc.php on line 56
szkolnastrona - Miejskie Przedszkole nr 13 w Częstochowie im. Krecika - ARCHIWUM 2012/2013

Poniedziałek, 2014-09-01

Imieniny:

Belindy, Bronisza
statystyki

Akcja "Czyste powietrze wokół nas"

Jesteś tu: » ARCHIWUM 2012/2013 » Akcja "Czyste powietrze wokół nas"

Akcja „Czyste powietrze wokół nas”

W roku szkolnym 2012/2013 grupa Biedronek

i Kubusiów, po raz kolejny  przystąpiły do realizacji programu

edukacyjnego,,Czyste powietrze wokół nas",
który jest jednym z narzędzi służących do  realizacji celów

Narodowego Programu Zdrowia.
    Program realizowany  był podczas cyklu zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci,  składający się z 5 zajęć warsztatowych:
-co i dlaczego dymi?
-jak sie czuję, kiedy dymi papieros?
-co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy?
-jak unikać dymu papierosowego?
-nie pal przy mnie!
    Realizację programu rozpoczęła wycieczka w poszukiwaniu źródeł dymu, podczas której dzieci przyklejały „antynikotynowe naklejki”. Następnie dzieci rysowały swoje spostrzeżenia.
W trakcie zajęć zapoznały się z postacią Dinusia, wykonały plakaty pod hasłem: „Nie pal przy mnie”, „W czystym świecie zdrowe dziecię”, które zostały wyeksponowane na naszej wystawce, w korytarzu przedszkolnym. Dzieci uczestniczyły również w marszu, manifestując swoje prawo: „Nie pal przy mnie bardzo proszę!!!”
    Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia  sobie

w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji  rodziców  w zakresie ochrony dzieci przed dymem tytoniowy.
    Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu.

W akcję zostali włączeni również rodzice, którzy wzięli udział w sondażu na temat wiedzy dotyczącej szkodliwości biernego palenia.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo